unilight.com.pl
1W LED ile to WAT? Jak przeliczyć moc żarówek?

Jak przeliczyć moc?

Zgodnie z teorią żarówka ledowa o mocy 1W odpowiada tradycyjnej żarówce o mocy 9 – 10W. Taka zasada nie sprawdza się jednak w przypadku żarówek o dużej mocy.

Lumeny zamiast watów

W przypadku nowoczesnych żarówek LED waty schodzą jednak na drugi plan. Zdecydowanie ważniejszym od nich parametrem są lumeny. To właśnie one wyrażają one ilość wyemitowanego do pomieszczenia światła. Im więcej lumenów, tym więcej światła we wnętrzu.

Przeliczenie mocy żarówki tradycyjnej na moc żarówki LED (wat) i ilość wyemitowanego przez nią światła (lm).

  • Tradycyjna żarówka o mocy 25 W odpowiada żarówce LED o mocy 2-3W i strumieniu świetlnemu o mocy 200 – 250 lumenów.

  • Tradycyjna żarówka o mocy 40 W odpowiada żarówce LED o mocy 4-5W i strumieniu świetlnemu o mocy 300 – 500 lumenów.

  • Tradycyjna żarówka o mocy 60 W odpowiada żarówce LED o mocy 6-8W i strumieniu świetlnemu o mocy 500 – 800 lumenów.

  • Tradycyjna żarówka o mocy 75 W odpowiada żarówce LED o mocy 8-10W i strumieniu świetlnemu o mocy 800 – 1100 lumenów.

Co ważne, żarówki LED o dużym strumieniu świetlnym można stosować w niewielkich lampach i tych zbudowanych z drewna lub tworzyw sztucznych. Dzięki nowoczesnej technologii nie nagrzewają się bowiem. Ich użytkowanie jest więc w pełni bezpieczne w każdych warunkach.

Pomiar jasności

 To, czego szukamy, to jasność; ilość światła emitowanego przez źródło światła. Jak jasna jest ta żarówka lub oprawa? Ile światła daje? Jednostką miary określającą, ile światła emituje lampa lub oprawa oświetleniowa, są lumeny.

 Strumień świetlny określa jasność i jest terminem i pomiarem, z którym wszyscy powinniśmy zacząć się dobrze zaznajamiać.

 Starsze żarówki przekształcały zużytą energię w światło widzialne. Ale nowa technologia LED zmienia to wszystko; wymaga znacznie mniej energii, aby wyemitować tę samą ilość światła. A ponieważ technologia LED stale się rozwija i staje się coraz bardziej wydajna, coraz ważniejsze staje się, abyśmy przyzwyczaili się do lumenów.

 

Porównanie różnych technologii

Jak to wszystko się układa? Ile lumenów emituje tradycyjna żarówka o mocy 60 W? Jaki jest współczesny odpowiednik LED?Powyższa tabela to poglądowe liczby i ograniczają się do żarówek ogólnego przeznaczenia domowego i ich typowych poziomów jasności. Sprawność, z jaką dioda LED przetwarza energię, którą zużywa, na światło widzialne (jej skuteczność) stale się poprawia, więc jej zużycie energii będzie spadać i spadać przy tej samej ilości światła.

 

Oszczędność energii  w obliczu obecnej sytuacji na świecie oraz rynku jest najważniejsza. W naszej ofercie posiadamy żarówki energooszczędne, ekskluzywne designerskie oraz żarówki ściemnialne, które nie tylko zmniejszają rachunki za energię, ale także nadają piękny wygląd Twojej przestrzeni.

Sprawdź naszą ofertę:
 https://unilight.com.pl/zarowki-led, aby zobaczyć nasze wyjątkowe i energooszczędne żarówki LED.

W razie pytań skontaktuj się z nami telefonicznie (+48 512 087 287) lub mailowo a nasz ekspert przedstawi Ci szczegółową analizę metod oszczędzania energii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium