unilight.com.pl
Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu

Świadomie dobrane oświetlenie ogrodu to połowa sukcesu, jeśli chodzi o jego aranżację. Lampy pełnią bowiem rolę nie tylko funkcjonalną, ale także dekoracyjną.

Nowoczesne kształty i formy sprawiają, że mogą one być ozdobą nawet w ciągu dnia, kiedy nie świecą. Po zmierzchu i nocą zaś – mogą zupełnie zmienić charakter ogrodu.

Zarówno lampy stanowiące główne źródło światła, jak i te punktowe, są nieocenione w kwestii tworzenia wieczornego klimatu.

  • Zimna lub neutralna barwa światła zapewni doskonałą widoczność – przy bramie, drzwiach wejściowych oraz wzdłuż alejek i chodników.

  • Ciepłe światło uprzyjemni przebywanie w przytulnych zakątkach – na ławce, przy grillu, w altanie czy namiocie.

Oprócz barwy światła istotne jest również to, z jaką mocą świeci lampa, a także (co się z tym wiąże) ile pobiera energii. To z kolei uzależnione jest od jej rodzaju.

Jakie rodzaje lamp wybiera się najczęściej do ogrodu?

Planując rozmieszczenie oświetlenia ogrodu, trzeba koniecznie pamiętać o tym, żeby wybierać modele przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Są one odpowiednio zaprojektowane i charakteryzują się dużą szczelnością, dzięki czemu są odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Mając na uwadze wygodę i funkcjonalność, wybór pada najczęściej na lampy:

  • LED

  • solarne

  • reflektory halogenowe.

  • LED-y mają bardzo długą żywotność, w dodatku do zasilania nie zużywają wiele energii. Nie zawierają również potencjalnie szkodliwych substancji, które mogłyby stanowić zagrożenie dla ludzi i środowiska w przypadku wydostania się poza żarówkę.

  • Lampy solarne (bardzo często właśnie z czujnikiem ruchu i zmierzchu) to najbardziej nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie. W ciągu dnia pochłaniają promienie słoneczne, które są magazynowane w akumulatorku. Po zmierzchu przełączają się na tryb świecenia, zapewniając jednolite, stabilne światło nawet do 10 godzin. Lampa ogrodowa solarna z czujnikiem ruchu to doskonały patent do miejsc, które są uczęszczane raczej sporadycznie. Uruchamiają się (nadal czerpiąc energię z akumulatorka) tylko wówczas, gdy ktoś znajdzie się w ich pobliżu. Pozwala to na jeszcze większą oszczędność akumulatorków, ale także dyskretne światło tylko wtedy, gdy jest potrzebne. To świetne rozwiązanie na przykład przy wejściu do domu, w pobliżu którego znajdują się okna sypialni.

Rzadziej, choć ze względu na walory użytkowe nadal dość często wybierane są również reflektory halogenowe. Jednak to właśnie lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu wydają się być przyszłością, jeśli chodzi o przyjazne środowisku, oszczędne oświetlenie ogrodów.

Na co trzeba zwracać uwagę przy planowaniu oświetlenia ogrodu?

Odpowiednie rozmieszczenie lamp w ogrodzie jest gwarancją komfortowego i przyjemnego użytkowania przestrzeni. Wybór rodzaju lampy (LED, solarna, halogenowa) to jedna kwestia. Drugą, tak samo istotną jest jej moc i rodzaj zasilania.

Niewielkie lampy punktowe mogą mieć mniejszą moc, jednak główne nie powinny być zbyt ciemne i dawać niedostatecznej ilości światła. Nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale będą także męczyć wzrok. Z czasem zapewne i tak zdecydujesz się na ich wymianę lub modyfikację, co pociągnie za sobą naturalnie dodatkowe koszty.

W miejscach uczęszczanych sporadycznie, które nie wymagają ciągłego oświetlenia, doskonale sprawdzi się lampa ogrodowa z czujnikiem ruchu.

Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu – nowoczesny i wygodny sposób na oszczędności

Lampy z czujnikiem ruchu to ekonomiczny wybór – zużywają tylko tyle energii, ile realnie jest w danej chwili potrzebne. Dzięki temu, że nie świecą przez cały czas, nie drażnią wzroku. To istotne szczególnie w ogrodach, które sąsiadują z innymi posesjami.

Lampa uruchomiona przez całą noc może być uciążliwa zarówno dla domowników, jak i sąsiadów. Lampa ogrodowa z czujnikiem ruchu tak samo zabezpieczy przed wizytą niepożądanego gościa: zaświeci się wówczas, gdy znajdzie się w jej pobliżu.

Wybór jest spory i model wyposażony w czujnik ruchu znajdziesz wśród każdego rodzaju urządzeń:

  • wiszących i stojących;

  • zasilanych sieciowo i solarnych.

Na szczególną uwagę zasługują lampy ogrodowe solarne z czujnikiem ruchu.

Lampy ogrodowe solarne z czujnikiem ruchu – wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w Unilight!

W asortymencie Unilight staramy się utrzymywać zawsze tylko te produkty, które spełniają wymagania bezpieczeństwa i jakości. Dzięki temu zawsze znajdziesz u nas nowoczesne rozwiązania, z których będziesz mógł korzystać bezawaryjnie przez wiele lat.

Lampa ogrodowa solarna z czujnikiem ruchu to najlepszy sposób na zapewnienie oświetlenia przyjaznego środowisku i ludziom. W ofercie znajdziesz kilka produktów: między innymi kinkiety do montażu na ścianie lub suficie, a także lampy solarne stojące.

Lampa solarna z czujnikiem ruchu 3,2 W 

Nowoczesny kształt, pojemny (i wymienny) akumulator, doskonała jakość materiałów i precyzyjne wykończenie szczegółów – dzięki temu ta niewielka lampa zapewnia całkiem sporo możliwości użytkowania.

Oprawa solarna LED 1,2W Steinel XSolar L-S z czujnikiem srebrna

Oryginalny kształt i eleganckie wykończenie, a także możliwość osobnego montażu poszczególnych elementów zestawu pozwalają na wykorzystanie funkcjonalności lampy w każdych warunkach.

Oprawa solarna LED 1,2W Steinel XSolar GL-S z czujnikiem antracyt

Lampa ogrodowa solarna z czujnikiem ruchu w postaci skromnego słupka to doskonały sposób na zapewnienie oświetlenia w nowoczesnym i minimalistycznym ogrodzie. Jedna lampa oświetli nawet do 20 m2 – i to zupełnie bez ponoszenia kosztów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium