unilight.com.pl
Nowoczesne oświetlenie LED

Wyróżnia się następujące żarówki ledowe:

– E14
– E27
– G4
– G53/ AR111
– G9
– GU10
– MR16/ G5,3

Główne zalety oświetlenia LED

Oświetlenie LED jest znacznie tańsze w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Diody LED charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością dzięki czemu jesteśmy w stanie zmniejszyć rachunki za energię elektryczną nawet dziesięciokrotnie. Ponadto oświetlenie LED włącza się natychmiastowo, nie potrzebując tym samym czasu na rozgrzanie i wytrzymuje bardzo wiele cykli włączeń i wyłączeń.

Dodatkowo oświetlenie LED jest bardzo ekologiczne dzięki zmniejszonej emisji dwutlenku węgla – kupując żarówki LED chronimy środowisko. W przeciwieństwie do żarówek tradycyjnych, ledowe nie zawierają toksycznych substancji, które mogą przedostać się do gleby, powietrza czy wody powodując liczne zanieczyszczenia, a także przyczyniając się do szeregu chorób cywilizacyjnych.

Bardzo istotną cechą żarówek LED jest fakt, iż nie emitują one szkodliwego promieniowania UV dzięki czemu można sobie zapewnić wspaniały komfort pracy.

Żarówki LED E27

Pośród całej masy różnych żarówek ledowych, te z gwintem E27 należą do najpopularniejszych zamienników żarówek gwintowych o dużym trzonku. Świetnie sprawdzają w każdych warunkach dając kojące i zdrowe dla oczu światło, przy którym doskonale się pracuje. Idealnie sprawdzają się w obiektach biurowych, domach, mieszkaniach czy instytucjach.

Ich ogromną zaletą jest zastosowanie niewielkich diod elektroluminescencyjnych w technologii LED, SMD czy filament. Wykorzystanie tego rozwiązania pozwala na zmniejszenie poboru energii elektrycznej przy zachowaniu niezmienionej ilości lumenów oraz utrzymaniu wysokiego wskaźnika oddawania barw. Proponujemy żarówkę LED Apple E27 z czujnikiem zmierzchu.

Żarówki LED E14

Żarówki LED z trzonkiem E14 to żarówki z tzw. małym gwintem. Literka „E” została im nadana na cześć Thomasa Edisona, a „14” to milimetrowa średnica wkręcenia. Mniejszy od standardowego gwint jest powszechnie wykorzystywany w lampkach stołowych, sypialnianych, kinkietach, w domach lub biurach.

Oparte na bezpiecznych, nowoczesnych technologiach są bardzo ekologiczne i coraz częściej i chętniej wykorzystywane we wszystkich aspektach życia zastępując w ten sposób zawodne żarówki tradycyjne. Z uwagi na fakt, iż E14 to bardzo popularna żarówka podczas wyboru odpowiedniego modelu dla siebie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej parametry oraz certyfikaty podawane przez producenta.

Oświetlenie może mieć ciepłą, neutralną lub zimną barwę, co ma bardzo duży wpływ na projektowanie nowych wnętrz zarówno domowych jak i ogólnego użytku. Przykładem takiej żarówki jest żarówka LED R50 E14.

Żarówki LED G4

LED G4 to przykład miniaturowej żarówki (potocznie żaróweczki), która dzięki swoim gabarytom służy do idealnego oświetlania mebli, delikatnej aranżacji, dekoracji czy sufitów. Co więcej, technologia LED przekłada się na długowieczność i niezauważalne koszty eksploatacji żarówki LED G4. Cyfra „4” w nazwie oznacza rozstaw wkrętu żarówki – wynosi on zaledwie 4 milimetry.

Na rynku można spotkać także „wtykane” żarówki G4, które pracują wyłącznie w środowisku niskiego napięcia na poziomie 12V. Będą one doskonałym rozwiązaniem na doświetlenie barku, szafki lub małej części wnętrza. Przykładowa żarówka LED G4 o ciepłej barwie.

Żarówki LED GU10

Zamontowanie żarówki LED GU10 to ukłon w stronę ekologii – dzięki innowacyjnej technologii, polegającej na zastosowaniu diod elektroluminescencyjnych oraz długiej żywotności każdego modelu, uzyskuje się pozytywny wpływ na środowisko.

Żarówki LED GU10 pobierają znacznie mniej prądu niż tradycyjne, halogenowe odpowiedniki. Wybierając je nie tylko oszczędzamy, ale jednocześnie chronimy środowisko. Ich produkcja nie jest oparta na niebezpiecznych dla środowiska substancjach, takich jak ołów czy rtęć.

Korzystanie z żarówki LED GU10 to inwestycja na lata, znacznie bardziej wydajna i opłacalna niż montowanie tradycyjnych żarówek. Przykładowa żarówka LED GU10.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium