unilight.com.pl
Odpowiedni kąt świecenia żarówki LED – czyli jaki?

źródła światła LED posiadają różne konstrukcje, a co za tym idzie – różne kąty świecenia, czyli obszary, jakie dana żarówka jest w stanieoświetlić. Warto pamiętać, że im kąt świecenia jest większy, tym bardziej rozproszone – a więc słabsze – światło będziemy uzyskiwać. Mocno skupione światło, czyli o kącie padania np. 30°, doskonale spisze się we wnękach, gablotach i na półkach, idealnie eksponując konkretny przedmiot.

Nieco szerszy kąt – 70° – sprawdzi się w przypadku kuchennego blatu roboczego – tutaj warto postawić na oprawę podszafkową Oval Skos lub – szczególnie jeśli zależy nam na oświetleniu całej powierzchni blatu i szerokim kącie padania światła 120° – Orbit bądź Orbit XL. Dzięki temu wykonywanie codziennych prac w kuchni stanie się łatwiejsze i bardziej korzystne dla wzroku.

Jeśli chcielibyśmy oświetlić w miarę równomiernie całe wnętrze, ale nie zależy nam na dużej intensywności światła, najlepiej wybrać LED-y o szerokim kącie świecenia 120°, zastępując nimi tradycyjne żarówki o mocy 40 i 60 W.

https://www.unilight.com.pl/zarowki-led

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium