unilight.com.pl
Oprawy schodowe — na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru?

Właściwy wybór oświetlenia przekłada się nie tylko na funkcjonalność pomieszczenia, ale również na komfort i bezpieczeństwo jego użytkowania oraz na estetykę. Przed wyborem opraw, warto więc dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i oczekiwania.

Zastosowanie opraw schodowych

Oprawy schodowe najczęściej stosuje się nie tylko do oświetlania schodów w zabudowanie jednorodzinnej i szeregowej, ale także do podświetlania korytarzy, klatek schodowych i ciągów komunikacyjnych w domach, biurach i obiektach przemysłowych. Mogą służyć także jako oświetlenie awaryjne. Doskonale sprawdzają się jako podświetlenie konkretnych ścian czy ich elementów. Takie zastosowanie opraw schodowych pozwala osiągnąć dekoracyjny efekt i stworzyć wyjątkowy nastrój, sprzyjający relaksowi i wypoczynkowi.

Oprawy schodowe — wewnątrz i na zewnątrz

Oprawy schodowe możesz zamontować nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz, np. na elewacji. Taki system pozwala zachować bezpieczeństwo podczas wieczornym powrotów do domu. Umożliwia także zbudowanie ciepłej, przytulnej atmosfery na balkonie, tarasie lub w ogrodzie.

Montaż opraw schodowych

Oprawy schodowe montuje się z reguły pod noskami stopnic lub na ścianie bocznej. Najlepsze efekty osiągniesz, montując oprawę około 15 cm nad powierzchnią stopnia. Dzięki temu każdy z nich będzie precyzyjnie doświetlony.

oprawy schodowe

Oprawy schodowe — bezpieczeństwo i walory estetyczne

Dobrze dobrane oprawy schodowe znacząco zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania przestrzeni. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Dzięki precyzyjnemu oświetleniu schodów poruszanie się po nich (zwłaszcza po zmroku) jest bezpieczne, swobodne i komfortowe.

Wybierając oprawy, warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność i parametry, ale również na estetykę. Nowoczesne oprawy schodowe pełnią bowiem nie tylko rolę użytkową, ale także dekoracyjną. W zależności od aktualnej aranżacji wnętrza, stylu i preferowanego efektu, możesz sięgnąć po oprawę w kolorze białym, czarnym lub mlecznym, także tę wzbogaconą o elementy ze stali i aluminium.

Oprawy schodowe a barwa światła

Wybierając oprawy schodowe, zwróć uwagę także na barwę światła. To właśnie ono w dużej mierze kreuje nastrój pomieszczenia. Dokonując wyboru, kieruj się prostą zasadą — ciepła barwa światła to przytulne, pełne spokoju wnętrze, chłodna skutecznie pobudza i dodaje energii.

  • Jeśli wybierzesz świetlówki o temperaturze barwowej na poziomie 2700 — 3000 K wnętrze będzie idealne do relaksu i wypoczynku. Pamiętaj jednak, że choć ciepłe refleksy przyniosą ukojenie po pełnym wrażeń dniu, sprawią także że szybko staniesz się rozleniwiony i senny.
  • Chłodne światło o temperaturze barwowej powyżej 5300 K zwiększy Twoją aktywność, działając niczym mocne espresso. Nic dziwnego, że świetlówki o chłodnej barwie są powszechnie stosowane w oświetleniu awaryjnym.
  • Światło najbardziej porównywalne do światła dziennego, precyzyjne odzwierciedlające kolory i kształty zapewnią świetlówki o temperaturze barwowej od 3300 K do 5300 K.

Oprawy schodowe LED — gwarancja niskiego zużycia energii

Jeśli zależy Ci na tym, aby oprawy były nie tylko funkcjonalne i atrakcyjne dla oka, ale również energooszczędne, sięgnij po te działające w technologii LED. Dlaczego ledy?

Jedną z najważniejszych zalet oświetlenia LED jest niskie zużycie energii. Takie świetlówki zużywają nawet do 90% mniej energii niż klasyczne żarówki czy żarówki halogenowe. Wybierając ledy, zmniejszysz koszty oświetlenia, generując odczuwalne dla portfela oszczędności. Oprawy ledowe charakteryzują się także przedłużoną żywotnością. Cykl życia świetlówki to nawet 50 000 godzin. Dla porównania — w przypadku tradycyjnej żarówki jest to średnio 1000 godzin, a w przypadku żarówki halogenowej — 2000 godzin.

Świetlówki LED są dostępne w dowolnej temperaturze barwowej. Dzięki temu z powodzeniem wykreujesz w pomieszczeniu upragnioną atmosferę. Świetlówki LED mają jeszcze jedną nieoczywistą zaletę. Dzięki niemal nieograniczonym możliwościom montażu wspaniale wydobywają piękno schodów. Podkreślają ich kształt, barwę oraz szlachetny charakter zastosowanych materiałów.

Rada: jeśli chcesz pójść o krok dalej, automatyzując domowe oświetlenie, sięgnij po oprawy ledowe z inteligentnym sterowaniem. Taka funkcja umożliwia tworzenie fantazyjnych animacji świetlnych, ustawienie optymalnej płynności zapalania czy stworzenie delikatnego podświetlenia schodów po zmroku.

Wybór klientów Unilight — lampy Skoff Tango Stick

Jedną z najnowocześniejszych linii oświetlenia schodowego jest linia Music Line Sensor & Light stworzona przez Skoff — uznanego i cenionego producenta produktów elektrotechnicznych.

Walory linii docenili nie tylko klienci, ale również jurorzy Targów Poznańskich, nagradzając Music Line Sensor & Light złotym medalem. Kolekcja stanowi armijne połączenie eleganckiego designu ze szlachetnymi, materiałami i innowacyjną, energooszczędną technologią LED.

Jednym z najchętniej wybieranych produktów jest oprawa led Tango Stick wyróżniająca się wysoką jakością i bardzo niskim poborem prądu.

Skoff Tango Stick świetnie sprawdza się do oświetlaniu ciągów komunikacyjnych, schodów, podstopnic, witryn meblowych oraz do efektownego dekorowanie światłem ścian. Wykonana ze stali szlachetnej (INOX) z dodatkiem aluminium jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym bardzo elegancka. Wyróżnia się także bardzo niską moc (od 0.8 W).

Oprawy schodowe nie muszą być nudne

Wbrew obiegowej opinii oprawy schodowe wcale nie muszą być nudne i nijakie. Wybierając tę, która skutecznie połączy funkcjonalność z walorami estetycznymi, zapewnisz wnętrzu nie tylko precyzyjne, szyte na miarę oświetlenie, ale również elegancką dekorację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium