unilight.com.pl
Sterowanie oprawami RGB DALI DT8 w trybie XY

Sprawa jest z pozoru prosta. Wystarczy kupić taśmę LED RGB lub naświetlacz RGB. Problem się pojawia gdy zachodzi potrzeba sterowania złożonymi instalacjami składającymi się z kilku lub kilkunastu opraw.
Podobnie wygląda sprawa oświetlenia pomieszczeń gdzie przebywamy i pracujemy. Czy zastosować ciepłe czy zimne światło, a może neutralne?
I tu przychodzi z pomocą profesjonalny system DALI. DALI jest znormalizowanym interfejsem oświetleniowym zgodnym z normą IEC 62386. Kompatybilne z tym systemem urządzenia są tanie, niezawodne i łatwo dostępne. Można zbudować autonomiczny (prosty i tani) system sterowania oświetleniem DALI lub system sieciowy do średnich i dużych systemów automatyki oświetleniowej czy budynkowej.

Urządzenia LED RGB lub CCT (światło ciepłe i zimne) można podzielić według rodzajów zasilania:

  • Urządzenia stałonapięciowe – to popularne taśmy lub PCB
  • Urządzenia stałoprądowe – jak COB czy zestawy Power LED

Dla użytkowników obu tych rodzajów urządzeń LED mamy atrakcyjną ofertę.

Sterowanie RGB lub RGBW

LED stałonapięciowe

Do zasilania taśm i innych LED o zasilaniu stałonapięciowym 12 do 36V proponujemy moduł DALI-03UL, który włączony między zasilacz i LED umożliwia sterowanie poszczególnymi kolorami.

Sterowanie odbywa się w systemie DALI DT8 (1 adres DALI) między innymi w koordynatach XY. To tryb, który steruje RGB za pośrednictwem tylko jednego adresu DALI.

Tryb koordynatów XY wykorzystują w swoich sterownikach/kontrolerach wiodące firmy specjalizujące się w systemie DALI.
Moduł ma możliwość sterowania czterema kanałami RGBW o napięciu 12-36V z maksymalnym prądem 5A.

System złożony z kilku modułów można podłączyć do wspólnego zasilacza co obniża znacząco koszty instalacji.

LED stałoprądowe

Do zasilania COB, zestawów Power Led itp. proponujemy DALI-20UL stałoprądowy regulowany skokowo zasilacz czterokanałowy 250mA do 1000mA o napięciu 8-43V.

Skokowa regulacja prądu pozwala na dopasowanie do wielu urządzeń. Moc sumaryczna nie może przekroczyć 75W.
Sterowanie odbywa się również w systemie DALI DT8 (1 adres DALI) między innymi w koordynatach XY.
Jest też dostępna wersja zasilacza DT6 (4 adresy DALI)
Zasilacz można podłączyć na przykład bezpośrednio do popularnych COB RGB o prądzie 300mA na kanał (10W) lub zestawów Power LED RGB.

Sterowanie CCT (światło ciepłe / zimne)

Coraz bardziej popularne na rynku LED stają się panele do biur lub sal lekcyjnych z zasilaniem stałoprądowym ze światłem ciepłym i zimnym. Do zasilania proponujemy DALI- 02UL regulowany zasilacz stałoprądowy dwukanałowy CCT 250-1000mA o mocy maksymalnej 30W.

Tego typu panele z naszym zasilaczem umożliwiają budowę systemu opartego na technologii Human Centric Lighting. System poprzez zasilacz sterowany DALI DT8 za pośrednictwem tylko jednego adresu pozwala na automatyczne sterowanie barwą światła białego w zależności od zegara astronomicznego. Rano światło chłodne mobilizujące do pracy czy nauki, w południe neutralne, a wieczorem ciepłe relaksacyjne.

Mamy także w ofercie moduły CCT (2 kanały) do LED stałonapięciowych o napięciu 12-36V i maksymalnym prądzie 2x5A ze sterowaniem DT6 i DT8

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium