unilight.com.pl
Świetlówki LED – charakterystyka

Zalety i wady świetlówek LED

Wśród zalet świetlówek LED należy przede wszystkim wymienić ich żywotność, która osiąga nawet 50 tysięcy godzin świecenia, a więc bez wymiany mogą one świecić przez kilka lat. Ponadto świetlówki tego typu prawie w ogóle nie emitują ciepła, w związku z czym nie ma tu mowy o zbędnej utracie energii. Ponadto są to produkty nieszkodliwe dla środowiska, jako że nie emitują praktycznie żadnej ilości promieniowania UV.

Podczas czynności świecenia wydobywać się może minimalna ilość dwutlenku węgla. Oprócz powyższych zalet świetlówki LED nawet, gdy są zamontowane w małej ilości potrafią oświetlić dokładnie wszystkie, nawet najbardziej niedostępne miejsca w pomieszczeniu.

Jeżeli chodzi o wady świetlówek LED to być może dla niektórych największym dyskomfortem z nimi związanym jest ich cena, która znacznie przewyższa tradycyjne sposoby oświetlania. Jednakże płacimy tu za wysoką jakość i wytrzymałość. Zakup świetlówek LED to długoletnia inwestycja, bez żadnych awarii, skomplikowanych konserwacji i częstej wymiany. To sprawia, że koszt początkowo poniesiony zwraca się z nawiązką. Polecamy na przykład świetlówki LED 120 cm – G13/T8 – 18W o neutralnej barwie

Zastosowanie świetlówek LED

Zastosowanie świetlówek LED jest bardzo wszechstronne i w sumie nadadzą się do bardzo wielu różnych rodzajów pomieszczeń, zależnie od ich typu i właściwości.

Świetlówki LED generalnie można stosować w miejscach takich jak:

  • Hale przemysłowe i produkcyjne
  • Szkoły i sale gimnastyczne
  • Laboratoria
  • Witryny sklepów, hipermarkety
  • Pomieszczenia biurowe i różne pomieszczenia użytku publicznego

Różne rodzaje świetlówek LED

Wśród świetlówek LED można wyróżnić najpopularniejsze typu T8, o bardzo wysokiej bezawaryjności oraz długiego okresu gwarancji. Oprócz nich dość popularne są świetlówki LED z mocowaniem T5, również wysokiej jakości, o bardzo dużych walorach estetycznych. Generalnie – rodzajów świetlówek LED jest na rynku bardzo wiele i są one często odpowiednikami tradycyjnych typów oświetlenia.

Świetlówki LED można podzielić na przykład ze względu na ich długość. Tu można wyróżnić np. 120, 80 i 60 centymetrowe. Świetlówki LED 120 cm to np. model T8 G13, wykonana w obudowie z poliwęglanu PC. Jest wyposażona w szeroki kąt światła 240 stopni, które jest jednorodne w pełnym widzialnym spektrum. Nie wpływa przy tym na negatywne samopoczucie użytkownika.

Świetlówki LED można kwalifikować również pod względem ich mocy, na świetlówki 36 W oraz 18 W.

Płaskie świetlówki LED 36W posiadają wysoki strumień świetlny i jest alternatywą dla opraw świetlówkowych 2×36 W. Są bardzo wytrzymałe na włączenia i wyłączania i nie wymagają rozgrzewania się aby uzyskać pełną moc światła. Ich żywotność to 35 tys. godzin.

Z kolei świetlówki LED 18W są odpowiednikiem tradycyjnej świetlówki fluorescencyjnej T8 i w stosunku do niej potrafią zaoszczędzić do 50 % energii. Posiadają biały kolor światła, które działa uspokajająco na użytkownika. Pozbawione są wad światła jarzeniowego i zapalają się błyskawicznie, wytrzymując bez awarii mnóstwo cykli włączeń i wyłączeń.

Poza tym są bezpieczne dla środowiska, gdyż nie zawierają rtęci oraz żadnych szkodliwych związków chemicznych. Są wyposażone w duży aluminiowy radiator, który w sposób bardzo efektywny odprowadza ciepło z okolicy diody LED. Posiadają dwustronne zasilanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium