unilight.com.pl
System autonomiczny DALI, czyli „DALI na każdą kieszeń”

Co jednak gdy chcemy sterować oświetleniem w małym sklepie, pubie, restauracji czy oświetlić w kolorze niedużą elewację?

I tu z pomocą przychodzi autonomiczny (i ekonomiczny) system DALI. Komponenty do jego wykonania są niedrogie a gwarantują płynne ściemnianie, sterowanie kolorami, także białym ciepłym/zimnym. Można także w intuicyjny sposób ustawić i zapisać dowolną scenę świetlną, która później zostaje wywołana jednym naciśnięciem.

Jak jest zbudowany system autonomiczny DALI. Pomija drogie elementy sterujące jak routery czy kontrolery. Wystarczą tylko oprawy czy taśmy sterowane w DALI i panele naścienne. System wymaga tylko doprowadzenia zwykłym kablem razem z zasilaniem 230V dwubiegunowej magistrali DALI. Można to zrealizować poprzez zwykły kabel 5×1,5mm2.

Panele naścienne

Panele naścienne dotykowe dedykowane do sytemu autonomicznego DALI pozwalają na płynne ściemnianie/ustawianie koloru do czterech opraw. Mamy w ofercie panele monokolorowe, CCT – ciepłe/zimne i RGBW. Panele dotykowe pełnią także rolę zasilaczy magistrali DALI co jeszcze obniża koszt instalacji.

 

Panele naścienne klawiszowe pozwalają na wywołanie bądź ściemnianie grup opraw uprzednio zdefiniowanych w trakcie uruchamiania systemu.

Panele można zamontować w dowolnym miejscu a podłączenie równolegle pozwala na sterowanie oprawami z kilku miejsc.

Sterowniki opraw czy taśm LED

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę sterowników (driverów) DALI opraw LED zarówno stałoprądowych jak i stałonapięciowych.
Dużą popularnością cieszy się też ściemniacz 230V DALI-05UL przeznaczony do żarówek LED typu ściemnialnego. Takie rozwiązanie szczególne sprawdza się w oświetleniu restauracji i kawiarni gdzie stosujemy oświetlenie z szynoprzewodem a reflektory są zaopatrzone w ściemnialne żarówki LED GU10 230V.

W łatwy sposób można też sterować taśmami LED poprzez moduł DALI ULIS04, który umieszczony miedzy zasilaczem a taśmą LED za pomocą modulacji PWM skutecznie reguluje siłe świecenia.

Moduł ten pozwala również na modernizację istniejących opraw LED i dostosowanie do interfejsu DALI.

Sprawdź nasze produkty DALI

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium