unilight.com.pl
Taśmy LED odpowiednie do Twojej aranżacji

Taśmy LED są dostępne w różnych długościach, natężeniach świecenia, kolorach i napięciach. Ponadto, dzięki oferowanym przez Unilight Europe kompatybilnym akcesoriom takich jak szyny do taśmy LED, klipsy, łączniki itp. można je łatwo zainstalować i zamontować. Jeśli zastanawiasz się, który rodzaj taśmy jest odpowiedni do twojej aranżacji i jak skompletować zestaw – jesteś we właściwym miejscu.

Wewnątrz i na zewnątrz

Nasze taśmy LED są klasyfikowane jako odporne na warunki atmosferyczne, niezależne od pogody lub wodoodporne. Rodzaj taśmy, której potrzebujesz, zależy od środowiska, w którym zostaną zainstalowane. Każdy pasek ma odpowiednią klasę szczelności IP. Jest to norma dotycząca urządzeń, które zawierają elementy elektryczne. Określa stopień ochrony, zapewniany przez obudowę danego urządzenia elektrycznego, przed dostępem do wnętrza ciał stałych, niebezpiecznych części i wody.

Wewnątrz

Paski LED z np: IP20 nie powinny być narażone na działanie wody czyli powinny być zamontowane w pomieszczeniach suchych.

Zastosowania oświetlenia wewnętrznego taśm LED obejmują oświetlenie pod szafką, oświetlenie nad szafką, oświetlenie w spiżarni, oświetlenie kredensów, oświetlenie półek, oświetlenie wnękowe, oświetlenie witryn sklepowych, wystaw, ekspozycji i wiele innych. Na przykład użycie taśmy LED do doświetlenia blatu roboczego w kuchni będzie wspaniałym i funkcjonalnym pomysłem – dyskretne i eleganckie podświetlenie na pewno przeniesie się na jakość przygotowywanych przez Ciebie posiłków.

Ciemne, zacienione przestrzenie? Teraz to już nie problem – taśma LED może być zamontowana jako dodatkowe doświetlenie w garderobie, dzięki czemu znalezienie Twojej ulubionej, ciemnej bluzki nie będzie już tak kłopotliwe.

Na wolnym powietrzu

Taśmy zewnętrzne mają stopień ochrony IP44 i wyższy. Są przeznaczone do takich zastosowań, jak oświetlenie pojazdów, oświetlenie motocykla, oświetlenie pokładu, chodników, patio, altanki i balustrady, nie tylko na okres świąt Bożego Narodzenia – wielorakość zastosowań zależy tylko od zapotrzebowania i inwencji twórczej nabywcy.

Długość

Wybierając taśmy LED, musisz określić, ile taśmy potrzebujesz . Zmierz długość wszystkich obszarów, w których zainstalujesz oświetlenie paskowe. Uwzględnij przerwy, a także spadki i zakręty. Mamy w ofercie wiele akcesoriów do taśmy LED, takich jak złączki proste, złączki typu L oraz złączki typu T. Dzięki temu każdy kąt będzie starannie doświetlony a cała instalacja – dyskretna i solidna.

Taśmę LED zewnętrzną sprzedajemy w jednym kawałku – można ją ciąć co 1 metr, dlatego ostateczną konfigurację i długość możesz dopasować samodzielnie.

Wszystkie taśmy LED mają maksymalny wymiar, czyli długość ciągłego paska, który można zasilać bez spadku napięcia. Spadek napięcia ma miejsce, gdy dostarczana energia ze źródła zasilania jest zmniejszana, gdy prąd elektryczny przepływa długi odcinek taśmy. Jeśli bieg taśmy jest zbyt długi, zmniejszona energia wzdłuż paska zmniejszy jego intensywność pod koniec.

Jak uniknąć spadku napięcia:

Po osiągnięciu maksymalnej długości paska połącz dodatkowe zaciski z zasilaczem.

Jest to dopuszczalne rozwiązanie w przypadku pasków jednokolorowych, które wymagają jedynie funkcji włączania / wyłączania.

Możesz albo poprowadzić przewód z każdego paska do zasilacza lub kontrolera, albo możesz użyć jednego przewodu o wyższym przekroju i połączyć każdy pasek za pomocą łącznika „T”.

Pojedynczy kolor

Jednokolorowe taśmy LED dostępne są w chłodnej, naturalnej, ciepłej bieli. Paski te mogą mieć różne tryby koloru i intensywności, gdy używasz kontrolera jednokolorowego. Muszą być używane z akcesoriami jednobarwnymi.

2000K-3500K = pomarańczowy / żółty nazywany ultra ciepłym lub ciepłym białym

3500K-5100K = „biały papier” o nazwie naturalny lub neutralny biały

5100 K + = niebieskawa biel, znana jako chłodna biel

 

Indeks oddawania barw

CRI wskazuje, jak dokładnie źródło światła ujawnia prawdziwe kolory przedmiotów, ludzi, ubrań itp. w porównaniu z tym, jak kolory są wyświetlane w świetle żarowym lub w świetle dziennym. Im wyższe CRI (CRI żarowego światła lub światła dziennego wynosi 100 ), tym lepsze odwzorowanie kolorów obiektów pod tym światłem.

Taśmy o wysokim CRI doskonale sprawdzają się w sklepach detalicznych oświetlając np. biżuterię, w supermarketach, skrzynkach na jedzenie i mięso, muzeach, galeriach, oświetleniu pod szafką i innych zastosowaniach, w których głębia i odwzorowanie kolorów ma kluczowe znaczenie.

RGB

 

Paski RGB wykorzystują czerwone, zielone i niebieskie diody LED, aby stworzyć różnorodne kolory, w tym biały. Jednak ten biały pojawi się z fioletowym odcieniem.

Sterowniki RGB są wymagane do wyboru koloru, jak również do regulacji prędkości, jasności i trybu świecenia. Te paski muszą być używane z akcesoriami RGB.

Taśma Led

Oferowane przez nas taśmy LED wraz z dostępnymi, kompatybilnymi akcesoriami pomogą stworzyć wymarzony i funkcjonalny projekt, a szereg możliwości, jakie otwiera przez nabywcą taśma LED na pewno zaowocują we wspaniałych projektach usytuowanych w domu, na świeżym powietrzu lub w przestrzeni publicznej. Po zmianie aranżacji przestrzeni, w której zamontowano taśmę LED nie staje się ona bezużyteczna – może być użyta przy doświetlaniu innej aranżacji, lub zostać zainstalowana w inny, odpowiadający nabywcy sposób. Wybór oferowanej przez nas taśmy LED to najlepszy wybór.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium