unilight.com.pl
Żarówki Dekoracyjne LED

Żarówki można projektować i tworzyć na wiele sposobów. Osiągnięciem technologicznym naszych czasów jest innowacyjna żarówka dekoracyjne LED E27 – Bursztynowa barwa – 6,2W. Inspirowane żarówką Edisona źródło światła w tej postaci pobiera moc 6,2W. Jest to filamentowa żarówka typu LED, posiadająca szklaną bańkę osadzoną na trzonku E27.

Kształt żarówki nawiązuje do tradycyjnej żarówki Edisona z XIX w. Niekwestionowaną zaletą żarówki LED E27 – Bursztynowa barwa – 6,2W jest wysoka energooszczędność, o czym decyduje sześć podłużnych chipów LED wykonanych w technologii MCOB. Żarówka generuje strumień światła dochodzący do czterystu dziewięćdziesięciu sześciu lumenów, będących odpowiednikiem czterdziestodwuwatowego klasycznego źródła światła.

Bańka filamentowej żarówki LED posiada brązowawą, jakby przydymioną barwę, co sprawia, że emitowane przez nią białe światło jest wyjątkowo ciepłe. Jego temperatura barwowa wynosi 1800K, natomiast kąt świecenia to 360°. Dzięki ledowej konstrukcji trwałość żarówki osiąga około trzydziestu tysięcy godzin, a więc dwadzieścia pięć razy więcej niż w przypadku tradycyjnych źródeł światła.

Żarówka dekoracyjna LED E27 – Bursztynowa barwa – 6,2W daje różnorodne możliwości zastosowania w celu uzyskania efektów dekoracyjnych. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w kinkietach, jak i w żyrandolach. Można ją wykorzystywać ponadto w lampach wiszących oświetlających restauracje i kawiarnie oraz w vintage lamp, czyli w oprawach oświetleniowych utrzymanych w stylu retro, które zyskują obecnie coraz większą popularność.

Żarówka dekoracyjna LED E27 – Ciepła barwa – 3,2W

To oszczędne filamentowe źródło światła pobiera tylko 3,2W mocy i zostało umieszczone na trzonku E27. Jest to szklana bańka, do stworzenia której jako pierwowzoru użyto tradycyjnej żarówki Edisona. Dzięki zastosowaniu czterech podłużnych chipów LED wykonanych w technologii MCOB wyprodukowano wyrób, który wyróżnia się energooszczędnością. Wytworzone o strumieniu trzystu dwudziestu pięciu lumenów światło jest porównywalne z trzydziestowatową tradycyjną żarówką.

Kąt świecenia wynosi 360°, natomiast temperatura barwowa to 2700K. Żarówka LED wysyła białe ciepłe światło, a jej konstrukcja sprawia, że świeci dwadzieścia pięć razy dłużej niż tradycyjna żarówka, ponieważ jej żywotność dochodzi nawet do trzydziestu tysięcy godzin.

Stosowanie żarówki LED E27 – Ciepła barwa – 3,2W pozwala na uzyskanie efektów dekoracyjnych i dlatego znajduje ona zastosowanie zarówno w kawiarniach, jak i w restauracjach w postaci źródła światła emitowanego dzięki żyrandolom, kinkietom, lampom wiszącym czy oprawkom oświetlającym (vintage lamp) w stylu retro.

Czym charakteryzuje się oświetlenie LED?

Do produkcji nowoczesnych żarówek dekoracyjnych wykorzystuje się najczęściej technologię LED. Zastosowane w nich diody pozwalają na dziesięciokrotne zmniejszenie wysokości rachunków za energię elektryczną. Będące imitacją żarówek Edisona żarówki LED nie muszą się rozgrzewać, są proekologiczne oraz prozdrowotne, ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium