unilight.com.pl
Zastosowanie oświetlenia LED w różnych pomieszczeniach

Oświetlenie korytarza oraz kuchni za pomocą LED

Technika LED nadaje się doskonale zarówno do korytarzy, jak i do używania w kuchni. W korytarzu dzięki niej osiągnie się dobrą orientację i bezpieczeństwo, jak również zneutralizuje się wrażenie długich korytarzy, które optycznie ograniczają swobodę ruchów.

Bardzo dobrym pomysłem na światło w korytarzu jest oświetlenie sufitowe np. reflektory szynowe LED, które na skutek swojej konstrukcji mogą być przemieszczane z miejsca na miejsce, i oświetlać najciemniejsze zakamarki.

Z kolei w kuchni LED może znakomicie zrealizować się jako np. oświetlenie blatu, na którym przygotowuje się posiłki czy też do szafek kuchennych. Na pewno sprawdzi się również jako całościowe oświetlenie tego pomieszczenia, jako że jest to miejsce bardzo uczęszczane i energooszczędność lamp LED będzie tu bardzo dobrym rozwiązaniem. W przypadku kuchni, do oświetlania miejsc trudno dostępnych, świetnym pomysłem mogą być lampy szynowe LED, które na skutek możliwości ich przemieszczania poszerzają znacznie możliwości ruchu w kuchni. 

Oświetlenie elewacji przy pomocy techniki LED

Oświetlenie zewnętrzne LED, a więc umieszczenie lamp LED na elewacji budynku,  jest w stanie zaakcentować jego architekturę i poprawić ogólny wygląd. Poprzez dynamiczne efekty świetlne LED podkreślony zostanie indywidualny charakter domu czy biura. Poza estetycznymi walorami omawiany rodzaj oświetlenia posiada bardzo dobre czynniki odpornościowe na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe. 

LED jako sposób oświetlenia ogrodu

Przy doborze oświetlenia do ogrodu należy kierować się przede wszystkim praktycznością. Musi to być oświetlenie, które zapewnia bezpieczeństwo poruszania się po zmroku oraz w pewien sposób chronić przed nieproszonymi gośćmi.

Współcześnie jednak bardziej chyba zwraca się uwagę na dekoracyjność oświetlenia, które nadaje ogrodowi  uroku, tajemniczości i estetyki. Takie efekty – a więc wysokiej funkcjonalności połączonej z ładnym wyglądem doda oświetlenie LED, które przede wszystkim zapewni bardzo jasne światło, zaś poprzez różne formy np. słupki oświetleniowe czy lampy wyglądem przypominające uliczne, zapewnią ogrodowi nowoczesny i oryginalny design.

Z kolei oprawy punktowe mogą znakomicie podświetlić schody, tarasy czy też oczka wodne, co wpłynie z pewnością na niepowtarzalność nastroju w ogrodzie. Szeroki wybór oświetlenia LED do ogrodu znajdują się tutaj.

Technika LED – oświetlenie salon i gabinet

Salon jako najbardziej uczęszczane oraz reprezentacyjne miejsce w mieszkaniu wymaga odpowiedniego naświetlenia, które będzie również atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Świetnie się do tego nadadzą diody LED, które wpłynie na podkreślenie zalet przestrzeni oraz na zbudowanie pozytywnego nastroju podczas przebywania w tym pomieszczeniu.

Żarówki ledowe można zamontować w każdym miejscu – na półkach, szafkach, we wnękach ścian i lustrach. Podświetlą odpowiednio ścianę, którą chcemy wyeksponować w sposób szczególny, odwracając przy okazji uwagę od niedoskonałości, o ile takie mają miejsce.

W przypadku gabinetu technika LED również jest bardzo dobrym wyborem. Warto tu zastosować oświetlenie przemysłowe LED, które daje możliwość skupienia się na jednym punkcie i zwiększenia koncentracji, tak istotnej podczas pracy umysłowej. 

Kilka porad przy doborze oświetlenia LED

Aby dobrać odpowiednio oświetlenie LED do naszych potrzeb można zastosować się do kilku porad:

  • Sprawdzać markę producenta – najlepsze produkty są wykonywane przez liderów tej branży na rynku. To firmy sprawdzone i działające od wielu lat, więc ich wybór z pewnością będzie dobrym zakupem na wiele lat.
  • Określić swoje cele – przede wszystkim wiedzieć czego się spodziewa po zastosowaniu takiego a nie innego oświetlenia. W miejscu pracy np. używa się białego światła, zaś wystrój wnętrz można upiększyć za pomocą kolorowych LEDów umieszczonych np. pod meblami.
  • Zachować umiar – nie można przesadzać z liczbą użytych diod, gdyż zbyt duże zagęszczenie diod różnego koloru może męczyć wzrok, zamiast wyciszać i budować nastrój.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium