Szynoprzewody oświetleniowe to rozwiązanie, które jeszcze do niedawna kojarzyło się przede wszystkim z takimi miejscami jak galerie handlowe i magazyny. Obecnie jednak coraz częściej montuje się je także w domach, mieszkaniach czy biurach. I nic dziwnego, bo taki rodzaj oświetlenia idealnie wpasowuje się w obecne trendy, a jednocześnie sprawdzi się praktycznie na każdej przestrzeni.
Większość osób poświęca mnóstwo uwagi rozmieszczeniu punktów świetlnych w sypialni, kuchni czy salonie, ale całkowicie bagatelizuje oświetlenie przedpokoju. Wydaje się, że skoro jest to strefa, w której spędza się niewiele czasu, ta kwestia nie ma dużego znaczenia. To błąd! Pamiętaj, że to właśnie przedpokój jest zwykle ciemnym pomieszczeniem bez dostępu do okien. Właśnie dlatego dobór światła ma tu ogromne znaczenie.
Do tej pory na naszej stronie brakowało wpisów dotyczących oświetlenia zewnętrznego. Dzisiaj chcemy to zmienić. Właśnie dlatego poniżej znajdziesz listę praktycznych wskazówek dotyczących LED z czujnikiem ruchu. Dowiesz się wszystkiego o typach czujników, ich rozmieszczeniu, a także wiele więcej!
Szukasz stylowego i funkcjonalnego sposobu na rozświetlenie przestrzeni? Już nie musisz – idealnym rozwiązaniem będą magnetyczne szynoprzewody oświetleniowe! W tym poradniku znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dotyczące tej wyjątkowej formy oświetlenia. Dowiesz się z niego, jakie są rodzaje szyn magnetycznych, jak je zainstalować, a także wiele więcej.
W drugiej części naszego artykułu zajmiemy się bardziej złożonym systemem sterowania oprawami w najnowszym standardzie DALI-2.
Przyzwyczailiśmy się do prostego sterowania oświetleniem typu włącz – wyłącz łącznikiem przy drzwiach pomieszczenia. W pierwszej części naszego artykułu omówiliśmy prosty, autonomiczny ale też ekonomiczny system sterowania. Teraz czas na wersję rozszerzoną. W tej wersji oprawy LED z interfejsem DALI połączone są w system ze sterownikiem – routerem, co daje niespotykane możliwości kontrolowania światła w sposób ręczny bądź automatyczny.
Na rynku pojawia się coraz więcej opraw LED w systemie DALI. Ich cena jest przystępna, a sprzedawcy kuszą nas opcją ściemniania. Kupujemy oprawę i stajemy przed problemem czym ją sterować, aby w pełni wykorzystać zalety lampy. Tu z pomocą przychodzi firma Unilight. W naszej ofercie znajdą Państwo kilka sposobów na sterowanie oprawami DALI.
W pierwszej części artykułu zajmiemy się sytuacją, gdy mamy niewielką ilości opraw i ekonomiczne wymagania.
Oprawy z interfejsem DALI są coraz częściej stosowanie do oświetlania naszych mieszkań, domów, biur czy zakładów pracy. Co powinniśmy wiedzieć decydując się na oprawy ściemnialne typu DALI? Jakie dodatkowe funkcje oprócz ściemniania oferuje ten typ opraw? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w bardzo prosty sposób pokazując możliwości oprawy DALI, a w szczególności jej zasilacza.
Lampy ogrodowe stanowią atrakcyjną dekorację ogrodu, która podkreśla urok i wyjątkowość przestrzeni. Pięknie oświetlona przydomowa zieleń zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, sprzyja odpoczynkowi i relaksowi.
Skoff wprowadził do linii oświetlenia gamę samodzielnych czujników – Sensor (PIR) oraz czujników wbudowanych w oprawy Sensor&Light (LED+PIR). Seria ta została stworzona z myślą o oszczędności energii elektrycznej, i znalazła zastosowanie w zarówno obiektach prywatnych, ale i w hotelach czy biurowcach. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego układu optycznego sensor wykrywa ruch i włącza oprawę lub grupę opraw.
Sensory posiadają dwa podstawowe ustawienia:
- Ustawienie poziomu światła w pomieszczeniu przy którym sensor włączy oświetlenie. Możemy ustawić, czy będzie reagował na wykrycie ruchu w dzień.
- Ustawienie czasu wyłączenia w zakresie 3-35 sek. Jest to czas po jakim sensor wyłączy oświetlenie.
Zasięg sensorów wynosi: 7-8m dla oprawy PIR i 3-4m dla LED+PIR, a kąt to 120° w płaszczyźnie poziomej i 50° lub 120° w pionowej.
Oświetlenie uliczne to nieodzowny element miejskiej infrastruktury. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda sterowanie takim systemem? W artykule w prosty i przystępny sposób wyjaśnimy tę kwestię. Podpowiemy także, dlaczego w oświetleniu ulicznym warto zastosować technologię LED.
Aqform to polski producent nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych do wnętrz prywatnych i przestrzeni komercyjnych. W czym tkwi sekret lamp Aqform? Do jakich pomieszczeń pasują? Które z nich cieszą się największym powodzeniem wśród klientów Uniilight? Podpowiadamy.
System Dali (Digital Addressable Lighting Interface) pozwala w wygodny sposób sterować oświetleniem. Stosowany w domach, budynkach użyteczności publicznej i ciągach komunikacyjnych zwiększa funkcjonalność przestrzeni i pomaga… obniżyć rachunki za prąd.
Sterowanie oświetleniem często przywodzi na myśl skomplikowane systemy, konieczność dodatkowego okablowania przestrzeni czy dodatkowe, bardzo wysokie koszty. Zaprzeczeniem tych teorii jest protokół DALI.
Oprawy schodowe pozwalają skutecznie oświetlić nie tylko schody, ale również ciągi komunikacyjne, podstopnic i witryn meblowe. Umożliwiają także stworzenie efektownej dekoracji świetlnej. Jak wybrać oprawy schodowe, które najlepiej spełnią swoje funkcje? Podpowiadamy.
Naświetlacze LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu to nowoczesne urządzenia, które skutecznie automatyzują oświetlenie, zwiększając funkcjonalność i komfort użytkowania budynków. W jaki sposób działają? Jak wybrać te najlepsze? Podpowiadamy.
Funkcjonalne oprawy schodowe precyzyjnie oświetlają schody i ciągi komunikacyjne, zwiększają komfort użytkowania przestrzeni i bezpieczeństwo. Pełnią także funkcję dekoracyjną, budując we wnętrzu określoną atmosferę. Jak wybrać najlepsze oprawy schodowe? Podpowiadamy.
Sposób na świadome zarządzanie energią
Dobrze dopasowane do wielkości i charakteru miejsca oświetlenie zewnętrzne może przynieść o wiele więcej korzyści, niż może się wydawać. Nowoczesne lampy będą nie tylko wspaniałym elementem dekoracyjnym, ale także w dużej mierze wpływają na klimat miejsca oraz bezpieczeństwo przebywania w ogrodzie po zmroku. Jednym z często stosowanych rozwiązań są lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?
Prosty sposób na dekorację i oświetlenie otoczenia
Aranżując przestrzeń w ogrodzie, skupiamy się przede wszystkim na estetyce i funkcjonalności. Trzeba jednak pamiętać także o tym, że odpowiednie oświetlenie ogrodowe to niezbędny element łączący te cechy. Nie tylko zapewni bezpieczeństwo poruszania się po zmierzchu, ale będzie także ciekawą ozdobą. Jakie lampy ogrodowe stojące znajdziesz na rynku? Jaką technologię oświetlenia najlepiej wybrać?
Estetyka, ekologia i bezpieczeństwo. Co warto o nich wiedzieć?
Od tego, jaki rodzaj oświetlenia wybierzesz, zależy nie tylko wysokość rachunków za prąd, ale także klimat w pomieszczeniu i komfort przebywania w nim. Tak samo istotne jest oświetlenie zewnętrzne: przy wejściu do domu lub garażu oraz w ogrodzie. Jaką rolę pełnią lampy ogrodowe? Jaki rodzaj oświetlenia do ogrodu warto wybrać? Jak działa oświetlenie solarne? Podpowiadamy!
Oświetlenie ulic, podjazdu czy posesji na prywatnym terenie to konieczność. Przestrzeń miejska staje się coraz bardziej nowoczesna, a architekci nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które łączyłyby funkcjonalność z estetyką.
Nowoczesne i estetyczne lampy uliczne LED zdają się być opcją idealną. Dlaczego?
Każdy profesjonalista pracujący w warsztacie, ale także majsterkowicz – hobbysta wie, jak dużą rolę dla efektywniej pracy odgrywa odpowiednie oświetlenie tego pomieszczenia. Równie ważne jest główne źródło światła, jak i lampy punktowe, na przykład nad blatem. Oświetlenie LED jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Czy lampy warsztatowe LED sprawdzają się w codziennej pracy?