Szkolenie DALI- podstawowe
Opis
Zapraszamy więc do zapoznania z najnowszą propozycją szkolenia w zakresie: podstawowe wiadomości o systemie DALI/DALI-2.
W programie szkolenia:
- Wprowadzenie
- Ogólna informacja o systemie DALI
- Porównanie DALI i DALI-2
- Funkcjonalność systemu
- Magistrala, topologia
- Zasilanie i bilans mocy
- Podział urządzeń ECD, ECG
- Instancje
- Zakresy poleceń
- Sieć bezprzewodowa DALI
- Rodzaje zasilaczy do LED, rodzaje ściemniania
- Sposoby programowania systemu
- Prezentacja funkcji i scen
- Przyszłość systemu DALI
- Czas na pytania i dyskusję
Data i lokalizacja najbliższego kursu:
9 października 2024r. (środa)
05-090 Janki, Al Krakowska 44
Czas trwania: godz. 11.oo - 16.oo
Ok. godz. 13 przerwa na lunch (w cenie szkolenia)
Zapewniamy bezpłatny parking!
Kolejny termin kursu to: 6 LISTOPADA 2024 (środa)
Aby zapisać się na spotkanie z Edukatorem należy wybrać dogodny termin i potwierdzić chęć uczestnictwa
Język kursu: Polski
Wymagania i koszty:
W celu rejestracji prosimy o przesłanie e-maila zawierającego swoje dane na adres: michal@unilight.com.pl
Liczba uczestników to maks. 5 osób. Kolejność rejestracji jest zgodna z datą wpływu. Rejestracje są wiążące.
Cena kursu: 750 zł netto
****************************************************************
Sterowanie DALI: kurs podstawowy
Oświetlenie biurowe czy domowe nie musi być statyczne, źródła światła nie muszą być białe, a lampy mogą być indywidualnie adresowane. Kluczem do tej różnorodności jest przypisanie do każdej lampy zasilacza ściemniającego z indywidualnym adresem. Jest to zaleta cyfrowego adresowalnego sterowania oświetleniem, czyli DALI, jak zaczęto nazywać tę koncepcję.
DALI narodziło się w Europie. Austriacka firma Tridonic i inni opracowali cyfrowy statecznik interfejsu szeregowego w 1991 roku; do 1998 roku konsorcjum czołowych europejskich producentów oświetlenia opracowało Digital Addressable Lighting Interface. jest to cyfrowy protokół dla zasilaczy, przełączników i ściemniaczy. DALI został opracowany do sterowania małym zestawem do 64 inteligentnych opraw na magistralę z możliwością łączenia w większe systemy.
Do czego służy DALI?
DALI to system w którym łatwo i wygodnie możesz kontrolować oświetlenie w pokoju, biurze, domu lub zakładzie produkcyjnym czy hali magazynowej.
Standard DALI "Digital Addressable Lighting Interface" (IEC 62386) został opracowany w celu ujednolicenia techniki cyfrowego sterowania urządzeniami świetlnymi, takimi jak zasilacze LED, czujniki, przekaźniki, ściemniacze fazowe 230V itp. Ten nowy standard zastępuje stosowaną dotychczas analogową technikę ściemniania 0/1...10V.
Po raz pierwszy system DALI został przedstawiony na międzynarodowych targach Light+Building we Frankfurcie w 2000 roku. System powstał przy współpracy między innymi Philips, Helvar, Osram i Tridonic.
W roku 2017 znak towarowy DALI został przeniesiony do konsorcjum Digital Illumination Interface Alliance (DiiA) a w połowie roku 2018 przedstawiono nową wersję standardu DALI, zwaną pod nazwą DALI-2.
Atutem systemu DALI jest wyjątkowa prostota instalacji i odporność na zakłócenia. Sieć komunikacyjna składa się z dwóch niskonapięciowych linii, które spełniają jednocześnie funkcje przewodów sygnałowych i zasilających.
Główne korzyści z zastosowania DALI to proste, centralne zarządzanie oświetleniem obiektu, wykorzystanie światła naturalnego dla oszczędności energii, funkcja podtrzymania oświetlenia korytarzy, magazynów, łazienek dla bezpieczeństwa i wygody, detekcja obecności, integracja z systemami nadzoru budynku BMS.