unilight.com.pl

Szkolenie DALI- podstawowe

Kod produktu: 57188
Dostępność: Dostępność produktu wymaga potwierdzenia.
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 922,50 zł 922.50
Cena netto: 750,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Celem naszych szkoleń jest podwyższenie kompetencji, dostarczenie wiedzy i praktycznych wskazówek dotyczących sterowania oświetleniem w systemie DALI. Chcemy zadbać o to, aby szkolenia były dopasowane do potrzeb uczestników o oferowały najnowszą wiedzę.
Nasza oferta kierowana jest zarówno do instalatorów, początkujących programistów DALI, projektantów oraz osób nadzorujących inwestycje.

Zapraszamy więc do zapoznania z najnowszą propozycją szkolenia w zakresie: podstawowe wiadomości o systemie DALI/DALI-2.

W programie szkolenia:

 • Wprowadzenie
 • Ogólna informacja o systemie DALI
 • Porównanie DALI i DALI-2
 • Funkcjonalność systemu
 • Magistrala, topologia
 • Zasilanie i bilans mocy
 • Podział urządzeń ECD, ECG
 • Instancje
 • Zakresy poleceń
 • Sieć bezprzewodowa DALI
 • Rodzaje zasilaczy do LED, rodzaje ściemniania
 • Sposoby programowania systemu
 • Prezentacja funkcji i scen
 • Przyszłość systemu DALI
 • Czas na pytania i dyskusję

 

Data i lokalizacja najbliższego kursu:

26 czerwca 2024r. (środa)

05-090 Janki, Al Krakowska 44

Czas trwania: godz. 11.oo - 16.oo 

Ok. godz. 13 przerwa na lunch

Zapewniamy bezpłatny parking

 

Kolejny termin kursu to:

4 września 2024r. 

 

Aby zapisać się na spotkanie z Edukatorem należy wybrać dogodny termin i potwierdzić chęć uczestnictwa


Język kursu: Polski

Wymagania i koszty:
W celu rejestracji prosimy o przesłanie e-maila zawierającego swoje dane na adres: michal@unilight.com.pl
Liczba uczestników maks. 5 osób. Kolejność rejestracji jest zgodna z datą wpływu. Rejestracje są wiążące.

Cena kursu: 750 zł netto

****************************************************************

Sterowanie DALI: kurs podstawowy
Oświetlenie biurowe czy domowe nie musi być statyczne, źródła światła nie muszą być białe, a lampy mogą być indywidualnie adresowane. Kluczem do tej różnorodności jest przypisanie do każdej lampy zasilacza ściemniającego z indywidualnym adresem. Jest to zaleta cyfrowego adresowalnego sterowania oświetleniem, czyli DALI, jak zaczęto nazywać tę koncepcję.

DALI narodziło się w Europie. Austriacka firma Tridonic i inni opracowali cyfrowy statecznik interfejsu szeregowego w 1991 roku; do 1998 roku konsorcjum czołowych europejskich producentów oświetlenia opracowało Digital Addressable Lighting Interface. jest to cyfrowy protokół dla zasilaczy, przełączników i ściemniaczy. DALI został opracowany do sterowania małym zestawem do 64 inteligentnych opraw na magistralę z możliwością łączenia w większe systemy. 

Do czego służy DALI?

DALI to system w którym łatwo i wygodnie możesz kontrolować oświetlenie w pokoju, biurze, domu lub zakładzie produkcyjnym czy hali magazynowej.

Standard DALI "Digital Addressable Lighting Interface" (IEC 62386) został opracowany w celu ujednolicenia techniki cyfrowego sterowania urządzeniami świetlnymi, takimi jak zasilacze LED, czujniki, przekaźniki, ściemniacze fazowe 230V itp. Ten nowy standard zastępuje stosowaną dotychczas analogową technikę ściemniania 0/1...10V.

Po raz pierwszy system DALI został przedstawiony na międzynarodowych targach Light+Building we Frankfurcie w 2000 roku. System powstał przy współpracy między innymi Philips, Helvar, Osram i Tridonic.
W roku 2017 znak towarowy DALI został przeniesiony do konsorcjum Digital Illumination Interface Alliance (DiiA) a w połowie roku 2018 przedstawiono nową wersję standardu DALI, zwaną pod nazwą DALI-2.

Atutem systemu DALI jest wyjątkowa prostota instalacji i odporność na zakłócenia. Sieć komunikacyjna składa się z dwóch niskonapięciowych linii, które spełniają jednocześnie funkcje przewodów sygnałowych i zasilających.

Główne korzyści z zastosowania DALI to proste, centralne zarządzanie oświetleniem obiektu, wykorzystanie światła naturalnego dla oszczędności energii, funkcja podtrzymania oświetlenia korytarzy, magazynów, łazienek dla bezpieczeństwa i wygody, detekcja obecności, integracja z systemami nadzoru budynku BMS.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zobacz lub odbierz w sklepie stacjonarnym Aleja Krakowska 44, 05-090 Janki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium